قلم جوش دستگاه جوش سرد مدل VNC

قلم جوش سرد با طراحی منحصر به فرد ...

 

با وجود اینکه دستگاههای جوش سرد عرضه شده توسط سازندگان کشورهای مختلف اختلافاتی چه از نظر کیفیت و چه از نظر راحتی کارگرد داشته اند ولی قلم جوش در اکثر مدلهای عرضه شده دارای مشکلاتی مشابه بوده که باعث خسته کننده بودن کار در کاهای طویل المدت بوده است. با توجه به اقدام شرکت آستن فناور در ساخت اولین مدل دستگاه جوش سرد در ایران، بر آن شدیم تا قلم جوش را نیز با طراحی منحصر به فرد انجام داده و کا با دستگاه را از آنچه که هست آسانتر نمائیم. نتیجه کار فراتر از حد انتظار بود. بازدهی کار با قلم جوش جدید چه از نظر کیفیت جوش و چه از نظر راحتی اپراتور غیر قابل مقایسه با قلمهای جوش متداول است. ذیلا" به عمده مزایای آن اشاره می نماییم:

 

مزایا:

 

1- عایق حرارتی ضخیم— برخورداری از عایق حرارتی و الکتریکی ضخیم، به قسمی که در کار با توانهای بالا به مدت طولانی، حرارت قلم به هیچ وجه به دست منتقل نمی شود.

 

2- نرمی و انعطاف پذیری کابل— ضخیم بودت و خشکی کابل بصورت قابل توجهی قدرت مانور عملیات جوش را کاهش میدهد. در سری VNC از کابل افشان بسیار نرم استفاده شده است، به قسمی که عملا“، محدودیتهای حرکتی کاملا“ برطرف شده است.

 

3- روان بودن چرخش قلم جوش— با چرخاندن قسمت متحرک قلم جوش  توسط دست می بایستی پالسهای جوش را بصورت منظم بر روی فیلر تخلیه نمود. بالا بودن اصطکاک بین قسمت ثابت و متحرک قلم جوش، باعث خستگی دست و نامرتب بودن تقاط جوش میشود. در سری جدید این مشکل کاملا برطرف شده و قسمت متحرک با نرمی تمام و بصورت روان با اشاره دست به چرخش در می آید.

 

4- قابلیت استفاده از الکترود 5 و 2  mm— قسمت متحرک قلم جوش که کولت الکترود گیر بر آن تعبیه شده است، در دو نوع با کولت 5 و 2 میلیمتر عرضه میشود. مجموعه قلم جوش معمولا“ با کولت 5 میلیمتر عرضه شده و در صورت تمایل می توان قسمت متحرک با کولت 2 میلیمتر را نیز تهیه نمود. نکته قابل توجه آن است که تعویض قسمت متحرک قلم جوش آنی میباشد، لزا در صورتی که کاربر، الکترودهای 2 و 5 میلمتر خود را بر روی دو قلم متحرک نصب نمده باشد، استفاده جابجا از هر دو نوع الکترود بدون صرف زمان امکانپذیر میباشد.

 

 welding tools

 

 VNC-010  کابل قطب مثبت و قلم جوش با کولت 5 میلیمتر

VNC-011  قسمت متحرک قلم جوش با کولت 2 میلیمتر

VNC-012    کابل قطب منفی با اتصال مغناطیسی

               طول کابلها 1.2 متر

 

welding tools

 

 

Address: No. 228, Somayeh St., Tehran 15999 Iran

Tel.: +98-21-88944290/1
        +98-21-88902945

Fax: +98-21- 88924196

All Rights Reserved.