ابزارهای الماس

سوهان های الماس فنری

Diamond Spring Files

FAS 100T: مجموعه ای از سوهانچه های الماس فنری در ابعاد مختلف و مش های 120 و 150 شامل 10 عدد سوهانچه، یک عدد دسته فلزی و جعبه چوبی 

سوهان های الماس پوششی (نوع سوزنی)

Diamond Niddle Files

سوهانچه های الماس سورنی به سوهانچه های تختی گفته می شوند که مقطع طولی آنها گوه ای شکل بوده و نوک آنها تیز می باشد.
این نوع سوهانچه ها برای عملیات پرداخت داخل شیارها بسیار مناسب می باشند. سوهانچه های الماس سری LX در طول های 5، 8 و 10 سانتیمتری عرضه می شوند.
سوهانچه های سوزنی جهت کار با دست، ابزار های ارتعاشی و دستگاه اولتراسونیک طراحی شده اند.

سمباده الماس

Diamond Sheets

مشخصات عمده سمباده الماس به قرار زیر می باشد:

1- برخورداری از عمر مفید بسیار بالا: به سبب این خاصیت، سمباده های الماس به صورت گسترده در روش های پرداخت ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که در استفاده از سمباده های عادی به صورت مکرر مجبور به کندن سمباده و نعویض آن میباشیم، سمباده های الماس بصورت بسیار طولانی مورد استفاده قرار می گیرند.

2- حفظ دانه بندی تا آخرین لحظه کارکرد: دانه های ساینده سمباده عادی در اثر کار خرد شده و به دانه های ریز تبدیل می شوند. به همین دلیل سمباده عادی در آغاز به سرعت براده برداری نموده ولی به تدریج سرعت براده برداری آن کم شده و به سمباده نرم تبدیل می شود. به دلیل مقاومت دانه های الماس در براربر فشار، سرعت براده برداری سمباده های الماس در طول زمان کارکرد تنزل نیافته و سمباده تا آخرین لحظه کار، دانه بندی خود را حفظ مینماید.

3- سختی بسیار بالا: به دلیل سختی بسیار بالا، سمباده های الماس را میتوان در پرداخت انواع فولادهای آبدار، تنگستن کارباید، سرامیک و شیشه مورد استفاده قرار داد.